Контејнер и добавувач на машина за лизгање на Кина | Јатаи

Лизгачка лименка за машини за предење

Краток опис:

1. Врвниот прстен на SS и горниот заштитен прстен се целосно изработени од не'рѓосувачки челик и украсени преку специјална механичка обработка. Мазноста може да обезбеди висок квалитет на предивото. 2. HDPE Canbody Sheet е екструдиран од напредната производна линија со 100% нови суровини (увезената антистатичка мастерс-форма е за ваш избор). Високата технологија на беспрекорно заварување ќе гарантира мазност и состојба на кругот на телото со долг животен век повеќе од 15 години. 3. Т ...


детали за производот

Тагови производ

ПОДАТОЦИ ЗА ПРОИЗВОД

1. Врвниот прстен на SS и горниот заштитен прстен се целосно изработени од не'рѓосувачки челик и украсени преку специјална механичка обработка. Мазноста може да обезбеди висок квалитет на предивото.

2. HDPE Canbody Sheet е екструдиран од напредната производна линија со 100% нови суровини (увезената антистатичка мастерс-форма е за ваш избор). Високата технологија на беспрекорно заварување ќе гарантира мазност и состојба на кругот на телото со долг животен век повеќе од 15 години.

3. Врвната плоча ABS / GI е направена со машина за обликување со вбризгување со увезена инженерска суровина. 

  Theидот на горната плоча се задебелува и се заострува за да се спречи горната плоча да се наклонува во внатрешноста на телото. 

  Горната плоча поседува добар капацитет на тежина за својата совршена отпорност на удар, перформанси на отпорност на стареење и никогаш трансформација

4. Крајната плоча направена од „Гаванизиран челик“ поседува совршена носивост и долг животен век.

5. Пролетта е направена од увезената машина со најквалитетна жичана шипка во Кина. Лекување со термостатска печка за да се обезбедат добри перформанси на пролетта. Пентограмот за пролетта е достапен и за поголема големина на лизгачката конзерва.

6. Гума прстен против шокирање може да ги заштити врвните прстени за да се обезбеди добра состојба на кругот. Неколку различни бои можат

Контејнер за лизгање на HDPE за машини за вртење

Спец. 8 '' 9 '' 10 '' 12 " 14 " 16 " 18 " 20 " 24 " 28 " 32 " 36 " 40 " 48 " 54 " 56 "
Може Дијаметар на телото (A) 200 225 250 300 350 400 450 500 600 700 800 900 1000 1200 1372 1440
Висина на Може тело (B) Т тој висина ќе биде во согласност со барањето на клиентите.  

Азија Пацифик бренд со голема густина HDPE лименки нарачка како што следува:

· 1 Конзерви со лизгачки лименки со стандардна оценка за HDPE вклучуваат стандарден хардвер и тркала

· 2. Конзерви со лизгачки лименки со високи перформанси за HDPE вклучуваат хардвер со висок степен и тркала

· 3. Сите дијаметри и височини можат да бидат прилагодени за да ги исполнат спецификациите со и без тркала.

· 4. Изградбата на лизгачот HDPE може да овозможи најголема прецизност во димензионална точност

· 5. Изведува добро на сите автоматски калери за картички, цртање рамки, машини за предење со отворен крај и авион

· 6. Нежните врвни рамки овозможуваат полнење и празнење без заглавување

 

 

 

кутија-пролет
пантограф-пролет
2
8

ПОКАЖИ ДЕТАЛИ

x21
топ-раб

ЛЕЕ МОANЕ ДА БОЈА-ПАЛЕТ

01
07
11
19
02
08
14
пастелно-сина боја
03
09
15
пастелно-розова
04
10
16
писта
05
12
17
праска
06
13
18
пастелно-жолта боја
лизгач на бои

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
    WhatsApp Онлајн Chat!